Uncategorized

Hasan Ali Tütüncü nün Sok Istifasi

Ak Parti Giresun Il Baskani Hasan Ali Tütüncü, görevinden istifa ettigini bildirdi.


 

Istifasinin iki sebebe dayandigini aktaran Tütüncü, sözlerini söyle sürdürdü;

 

“Il baskanligi sürecinin genel merkezce belirlenme çalismalarinda, gerek fiilen bu görevi yürütmem, gerekse teskilattaki arkadaslarimin israrli talepleri ile il baskani adayi olarak kendimizi bulduk. Teskilatlarimizin bu israrli talepleri sayesinde teskilat baskanligimiz yerelden giden talepleri dikkate alarak atanmamizi sagladi. Hafta sonu Ankara da yaptigim gözlemler ve tespitlerden sonra iki temel gerekçe ile bu görevden ayrilmaya karar verdim. Birinci, asil gerekçe odur ki il baskani olarak atanmam teskilatlarimin kirilmamasi adina gerçeklesmis ve genel merkezimiz teskilatlarimizi kirmamak adina bir takim ilke kararlarindan vazgeçmistir.

 

Her seyin en iyisini insanimiza sunma mücadelesi içerisinde olan sayin Basbakanimiz her yerde oldugu gibi Giresun ilinde de üniversite mezunu bir il baskani görmek istemektedir. Adimiza yapilan bu israrli talepler genel merkezin ilkelerinden ödün verme sonucunu dogurmustur. Bu duruma iliskin yaptigimiz tespitlerden sonra basbakanimizin gönlünden geçen her türlü güzelligin hayata geçmesi için bu adimi atma geregi duydum. Ikinci bir sebep olarak da genel merkezde teskilat mensuplarimizin israri tek basina bir istek ve talep degil de bir takim baskilar sonucu bu israrlarin gerçeklestigine dair bir kanaatin olustugu seklinde bir düsünmeye varmamiza sebep olmustur.”

“Bu iki sebebin bir araya gelmesi sonucu hem genel merkezin ilkeleri dogrultusunda bir atama gerçeklestirilmesini saglamak, hem teskilat mensuplarimizi gereksiz bir zannin altindan kurtarmak ve baski düsüncelerinin bos ve anlamsiz oldugunu göstermek için bu görevden ayrilmayi uygun gördük.” diyen Tütüncü, sözlerini söyle sürdürdü:


“Bizim ve ekip arkadaslarimizin tek bir düsüncesi vardir. Basbakanimizin ve genel merkezimizin her türlü adimi rahat atmasini saglamak ve savundugu ilkelerin hayata geçmesine katkida bulunmak. Bizim atanmamizla birlikte ne milletvekillerimizin ne de teskilatlanmamizin zan altinda kalmamasini saglamaktir. AK Parti il baskani olarak görevimi bugün itibariyle birakiyorum.”


 Tütüncü, “Ancak kamuoyu sunu iyi bilmelidir ki bir asker olarak, sayin basbakanimizin, genel merkezimizin, partimizin yaninda mücadelemize devam edecegiz. Baska hevesi olanlar bosuna sevinmesinler.” seklinde konustu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.