GÜNCELSON DAKİKA

GİRDEF ŞOK İSTİFALAR İLE SARSILDI

Kısa adı GİRDEF olan İstanbul’da kurulu iki Federasyondan biri İstanbul Giresun Dernekler Federasyonu aralarında Genel Başkan Vekilininde bulunduğu şok istifalar ile sarsıldı.

Son açıklamaları ile İstanbul Feshanede Amasya Federasyonu ile tanıtım günleri yapacağını duyuran GİRDEF’te gelen istifalar resmen şok yaşattı.

girdefistifalar

İstifa eden Yöneticiler adına basın açıklaması yapan Genel Başkan Vekili Nazmi Güler kısa açıklamasında şu konulara değindi.

2006 yılında GİRESUN Yararına kurduğumuz GİRESUN DERNEKLER FEDERASYONU(GİRDEF) Maalesef bizi haya l kırıklığına uğrattı ve şevkimizi kırmıştır.

Sayın Sıtkı Ada ; Dernekçilik konusunda biraz kişisel ve bencil hareket ettiği için Bizler arkadaşlar olarak yönetiminde olduğumuz halde neler yaptığı konusunda hiç bir zaman bilgilendirilmedik,  hiçbir faaliyetinden bilgimiz olmadı, daha’da önemlisi 2011 haziranından itibaren sayın genel başkanımız yönetim kurulu toplantısı dahi yapmadı. ama basında yerel gazetelerde resimlerini ve faaliyetlerini okuyoruz ve duyuyoruz ,bizim bilgimiz olmadığına göre 3 yıldırda yönetim kurulu toplantısı yapmadığına göre demek oluyorki bu tür organizasyonları kendi adına yani özel yapıyor.

Bizler yönetimdeki arkadaşlar olarak kendisine bu rahatsızlığımızı ilettik ama yıllardan beri bir sonuç alamadık GİRDEF Genel Başkanı Sayın Sıtkı Ada’nın bu bireysel çalışma anlayışı nedeniyle aşağıda isimleri yazılı biz Federasyon yöneticileri yaptığımız istişare toplantısından sonra aldığımız ortak karar gereği istifa ettik.

Bu istifalarımızı Esenler’de noter kanalı ilede tescil ettirdik. Sayın Sıtkı Ada’nın kişiliği ve dürüstlüğü ile ilgili söyleyecek herhangi bir sözümüz olamaz ancak Sivil  Toplum Örgütleri kişisel hareket edilemeyecek kadar önemli kurumlardır. Bizim tepkimiz ve açıklamamız bu nedenledir.

girdefisitifahaberi

Bizlerin kısa adı GİRDEF olan (Giresun Dernekler Federasyonu) ile artık herhangi bir ilişkisi kalmamıştır.

girdeftayyarnazmihalilibrahim

GİRDEF son kongre ile seçilen yönetim kurulu;

1-SITKI ADA(Genel Başkan)
2-NAZMİ GÜLER(Bşk Vekili)- (İSTİFA ETTİ)
3-H.İBRAHİM TOPÇU(Bşk Yrd) -(İSTİFA ETTİ)
4-HASAN KAYA (Bşk Yrd) -(İSTİFA ETTİ)
5-MÜMİN TOKALAK(Bşk Yrd) –(İSTİFA ETTİ)
6-TAYAR AKSU (Bşk Yrd) _ (İSTİFA ETTİ)
7-NECATİ ULU (Bşk Yrd) _(İSTİFA ETTİ)
8-NAZMİ CAN(Muasib)
9-İSMAİL YALÇIN( Bşk Yrd)

Yapılan açıklama ile son seçilen yönetimden 6 kişi istifa etti.

5 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.