EKONOMİ

GİRESUN BELEDİYESİNDEN YENİ HALK OTOBÜSLERİ

Giresun Belediyesi Özel Halk Otobüsleri’nin hizmet alanları ve saatleri genişletildi.

Modern ve temiz taşımacılık yapacak olan yeni araçların artık akşam geç saatlerde ve Pazar günleri de halkın hizmetinde olacağını belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şehir trafiğini ve şehir içi ulaşımını rahatlatacak çalışmalarımız sürüyor. Bu anlamda son olarak, Özel Halk Otobüsü uygulamasına bazı yenilikler getirdik. 1 Nolu hat Erikliman Küçüklü Mevkii ile Etbaşoğlu Mevkii arasında, 2 Nolu hat ise Küçükköy Mahallesi Esenbük Mevkii ile Yine Erikliman Küçüklü Mevkii arasında hizmet verecekler. Artık Pazar günleri de hizmet verecek olan hatlar akşam geç saatlerde de çalışacak. Pazar günü de dahil olmak üzere her akşam; 1 Nolu hatta Etbaşoğlu’ndan saat 21.45’e, Küçükköy Mahallesi Esenbük Mevkii’nden 20.45’e, 2 Nolu hatta ise Esenbük Mevkii’nden 22.15’e, Küçüklü mevkii’nden de 21.15’e kadar değerli Giresun halkına ulaşım hizmeti sağlayacak.” dedi.

Gerçekleştirdikleri bu uygulama ile şehir içi ulaşımında rahatlama olacağına da dikkat çeken Aksu ayrıca şöyle konuştu, “Halkımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Özellikle Küçüklü ve Küçükköy Mevkiilerinde oturan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısı çözülmüş oldu. Herkes oldukça memnun. Bu durum da bizleri mutlu ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.