Uncategorized

Giresun Dolmus Esnafi Protesto Eylemi Yapti

Esnaf ve Sanatkârlar Odasi Baskani Ali Kara, dolmus esnafi adina yaptigi basin açiklamasinda, 30 yildir özellikle Batlama Vadisi ve Kayadibi Mahallesi dolmuslarinca kullanilan duragin, yüksek ögretim ögrencilerine yurt yapimi için baska yere tasinmak istendigini söyledi. Uygulamaya karsi olduklarini ifade eden Kara, duragin baska yere tasinmasinin, dolmus sahiplerini ve vatandaslari büyük oranda magdur edecegini savundu.


Dolmus esnafinin, yasadigi ekonomik sikintilarin giderilmesi gerekirken yeni zorluklar getirmenin anlamsiz olacagini savunan Kara, “30 yildir Batlama Vadisi ve Kayadibi Mahallesi dolmuslarinin, durak olarak ev adresi gibi bildigi bu alan, aldigimiz bilgiler dogrultusunda yüksek ögretim ögrencileri için yurt yapilacagindan tasinmasi söz konusu. Biz esnaf ve sanatkârlar olarak hiçbir surette Giresun a yapilacak hizmete karsi degiliz. Ama bu esnafin araçlarini aldigi kredi borçlarini ödeyemedigi dönemde, evine 5 kurus bile zor götürdügü zaman içerisinde kolayliklar saglanmasi gerekirken, zorluga itilmesi buradaki 142 araç sahibini perisan edecektir. Çok zorda birakacaktir.” dedi.


Giresun da yüksek ögretim ögrencileri için Üniversite Vakfi na ait 6 dönümlük bir alanin bulundugunu hatirlatan Kara, söyle konustu: “Üniversite Vakfi na ait 6 dönümlük yurt alani dururken, 30 yildir terminal olarak kullanilan bu alana yurt yapimini anlamak mümkün egil. Bize düsen eger katki ise onu da yapalim. Ama imar alani yurt olarak yapilan bir yer dururken, insanlara 30 yildir hizmet veren bir yer ellerinden alinmasin. Tüm talebimiz tüm istegimiz bu. Bu esnafin magduriyeti görülmeli.”


Kara, Batlama Vadisi nde yasayan halktan 2 bin 500 imza topladiklarini, duragin tasinmamasini içeren taleplerini Giresun Valisi Dursun Ali Sahin e ileteceklerini sözlerine ekledi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.