SON DAKİKA!

Giresuna Belediyelerden Yardim Yagiyor

Son olarak Konak Belediye Baskani Dr.Hakan Tartan in gönderdigi gida yardimini alan Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, yardim gönderen bütün belediyelere tesekkür etti. Sel afetinin ardindan normal yasama dönmek için çalismalarin sürdügünü belirten Aksu, kente 12 saatte temiz su verdiklerini, yol ve istinat duvar yapma çalismalarinin devam ettigini ifade ederek söyle dedi:


“Selden sonra yollarimizin yüzde 30 u kullanilamaz hale geldi. Yogun çalisma ardindan bugün yüzde 10 bozuk yolumuz kaldi. Çok büyük ve ciddi bir ekiple çalisiyoruz. Son 60 yilin en büyük sel afeti olmasina ragmen kisa sürede sorunlari çözebilmek bizleri mutlu etti. Bu sorunlari asmayi diger belediyelerin destegi ve bizim kendi çabamizla basardik.”


Sel afeti ardindan bölge belediyelerinin is makinesi, diger bazi belediyelerin de gida ve diger yardimlari yaptiklarini vurgulayan Baskan Kerim Aksu, son olarak da Izmir in Konak Belediye Baskani Dr.Hakan Tartan in gönderdigi 500 gida paketini aldiklarini bildirdi. Baskan Aksu, sunlari söyledi:


“Bu gibi durumlarda siyaset aramamak lazim. Bize bütün partili belediyelerin destegi oldu. Samsun Büyüksehir Belediyesi ilk günden buyana bizim yanimizda çalismalarimiza destek oluyor. Bunun yaninda Kartal, Kadiköy, Sariyer, Bakirköy, Çankaya, Ordu, Trabzon, Gümüshane, en son da Izmir Konak Belediyesi yardim gönderdi. Konak Belediye Baskani Hakan Tartan in gönderdigi gida yardimini bu sabah aldik, yarindan itibaren selzede vatandaslarimiza dagitmaya baslayacagiz.” (ANKA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.