Uncategorized

Giresun a Dev Proje Start Aliyor

Bu projenin, yapacaklari önemli projelerden biri oldugunu dile getiren Baskan Aksu burada yaptigi açiklamada Temmuz ayinda yasanilan sel afetinden ötürü projelerin hayata geçirilmesinin geciktigini, selin yaralarini sarar sarmaz da proje çalismalarina hiz verdiklerini ifade etti.


Basin mensuplarina Hal Pazari Projesi ile ilgili bilgiler veren Baskan Aksu, ” Hepimizin bildigi gibi o bölgenin bugünkü hali Giresun umuza yakismayan bir durumda. Kimin nasil kullandigi belli degil. Bizde buraya sehrimize yakisan modern bir proje hazirladik. Burada Belediyemize kalan kisimda 10 adet dükkan ile suan orada esnaflik yapan vatandasimizi da magdur etmeyecegiz. Yani burada eski kültürümüzü yansitan, misir ununu, Sebinkarahisar cevizini, patlican incirini, en taze sebze ve meyvenin ve bir çok yerel ürünümüzü bulabilecegiz. Yine bu dükkanlarin üzerinde her biri yaklasik 500m2 olan 3 kat bulunacak. Bu katlara halkimiza hizmet verecek birimlerimizi yerlestirmeyi planliyoruz.En üst katta ise 540 m2lik teras restaurant bulunuyor. Ihaleyi kazanan firmaya kalacak olan kasaplar bölgesi olarak bilinen kisimda ise girisi Cemal Gürsel Caddesi ne bakan toplam 1410 m2 lik 4 katli dev magaza, yine ayni caddeye yakin olarak tasarlanmis olan ve büyüklükleri 50m2 ve 150 m2 arasinda degisen toplam 9 adet dükkan bulunacak. Yine burada yerin altina yapacagimiz iki katli otopark 100 ün üstünde araç alabilecek. Bu otopark hem Cemal Gürsel Caddesi hem Gazi Caddesi nin otopark ihtiyacini görecektir. Burasi tam sehrimizin göbeginde olan bir alan. Burada artik insanlarin araçlari ile geldiginde araçlarini çekip rahatça gezip alisveris yapabilecekler. ” dedi.


Bu projenin bir özelliginin de Gazi Caddesi ni trafige kapatmak oldugunu da dile getiren Aksu, “Giresun umuz trafige kapali bir caddesi bulunmayan bir sehir. Bizde Trafigi yogun olan, ve ticaretin en yogun döndügü caddemiz olan Gazi Caddesi nin; Seyh camisinden yukarisini trafige kapatip, trafigi Laçin sokak üzerinden Orhan Yilmaz Caddesi ne baglamayi düsünüyoruz. Bu yolun genisligi suan 5,5 metre civarinda, biz bu proje ile burayi 12 metreye genisleterek Gazi Caddesi ne alternatif bir cadde haline getirecegiz. Gazi Caddesi nde ise halkimizin rahat dolasimini saglamak için uzun vadede Gazi Caddesi nde yesil alanlar olusturarak sehre rahat bir nefes aldirmayi hedefliyoruz.” seklinde konustu.


Aksu, ayrica projenin 25 Mart ta Saat 14.00 da Giresun Belediyesi nde seffaf belediyecilik anlayisi ile ihale edilecegini ve 450 gün yapim süresi verilecegini belirterek, “Bu proje önümüzdeki 4 yil içerisinde gerçeklestirecegimiz büyük projelerin küçük bir baslangicidir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.