SON DAKİKA!

GİRESUN’DA SIRA DIŞI BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

Bir süredir Giresun’a hizmet yapıldı yapılmadı polemiğinde bulunan Ak Parti Giresun İl Başkanı ile  CHP Giresun İl Başkanı buluşarak Giresun’a yapılan hizmetleri basın mensuplarının şahitliğinde birlikte yerinde gördü.

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim’in bir süre önce yaptığı, “Sabri Öztürk basın toplantısında ‘Giresun çağ atladı’ diyor, o zaman gelin çağ atlayan kentimizi gezelim” çağrısı üzerine AK Parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk, CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim’e kentteki devlet yatırımlarını gezdirdi.

Hacı Miktat Camisi önünde bir araya gelen Öztürk ve Karaibrahim, Giresun-Dereli yol ayrımı, Seka Aksu Kağıt Fabrikası arazisi ve Ordu- Giresun Havaalanı inşaatını inceledi.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, gezinin ardından yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 10 yılda yaptığı tarihi hizmetleri bir günde gezmenin mümkün olmayacağını, yaptıkları gezinin ise sembolik olduğunu söyledi.

Özellikle havaalanı, tüneller, Dereli yolu, hastaneler, yurtlar gibi ön planda olan yatırımları gezmeye çalıştıklarını ifade eden Sabri Öztürk, “Cumhuriyet tarihinin en fazla hizmetini Giresun’a sağladıysak, bu devleti yöneten bu hükümetin başarısıdır. Eğer bizim söylediklerimiz doğru olmasaydı AK Parti Giresun’a bu kadar çok hizmet yapmasaydı 2002’den bugüne kadar geçirdiğimiz tüm seçimlerde oy oranımızı artırarak, halkımız bizi iktidara taşımazdı” dedi.

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim ise gezinin kendilerini çok fazla tatmin etmediğini ancak Giresun’a yapılan her yatırım için yatırımı yapanlara teşekkür ettiğini hatırlattı.

Giresun’a 300, 500 ve bin kişinin çalışacağı tesislerin kazandırılması gerektiğini vurgulayan Eşref Karaibrahim, şunları kaydetti:

“AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli önemli bir mevkide. Giresun’un Canikli’den daha fazla istifade etmesi gerekiyor. ‘Giresun’a bir çivi çakılacaksa teşekkür ederim’ demiştim. Ordu- Giresun Havaalanı için daha önce teşekkürümü yapmıştım. Üniversite ilk açıldığında teşekkürümü yaptım. Enerjide sıkıntılarımız var. Bu enerji kesintilerinin bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Doğalgaza Giresunlu kavuşur diye düşünüyoruz. Dereli yolunu gördük, inşaatlar devam ediyor.”

Ak Parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk ve CHP Giresun İl Başkanı 23. Dönem Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim’in birbirlerine teşekkürünün ardından gezi sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.