Uncategorized

Giresun lu Amerika dan Ses Verecek

Newyork Giresunlular Dernegi Baskani Savas Sahin yaptigi açiklamada Amerikadaki Giresunlularin gücünü herkes görecektir, dedi.  Savas Sahin yaptigi açiklamada su görüslere yer verdi   “ Binlerce kilometre uzakliktan gelip ABD de en büyük Türk toplulugunu olusturan biz Giresunlular gücümüzü birlestirip ABD deki Türk lobiciligine önemli katkida bulunmak amaciyla kurulan New York Giresunlular Dernegi ilk faaliyet olarak Atatürk ve tüm sehitlerimiz icin mevlut okutmus ve bu herkes tarafindan takdirle karsilanmistir.


Diger eyaletlerde dernek olusturmak için çalismalarini yürüten Amerika Giresunlular Dernegi baskani sayin Orhan Bayram ve yönetim kurulunu  destekliyor ve birlikte hareket ediyoruz. NewYork Giresunlular Dernegi adina bize verdikleri destekten dolayi tesekkur ediyorum. 
Sanli tarihimize baktigimizda Türk ulusunun birlik ve beraberlik içinde oldugumuzda büyük isler basarmis, çaglar  kapatip çaglar  açmis bir milletin mensubu oldugumuz açiktir. Bunun içindir ki günümüzde birlik ve beraberligimiz üzerinde oynanan oyunlari düsündügümüzde derneklerimizin önemi daha iyi anlasilmaktadir.

Kimse  gücümüzü  hafife almasin birlik ve beraberlik içinde oldugumuz da neler basarabilecegimizi herkes görecektir.

Bu fedakarligi  ve sabri gösterme cesaretinde bulunan tüm kurucu yönetim kurulunu ve kurucu üyelerini candan selamliyorum.

Her yil bu aylarda Ermeni soykirim yalaniyla büyük bir milletin gecmisini karalama çabasinda olanlari hepimiz görüyoruz.

Hiç kimse o yillarda Ermeniler tarafindan katledilen savunmasiz Türk kadinlarindan, ihtiyarlarindan ve çocuklardan bahsetmiyor.

Ermeniler tarafindan katledilenlerin toplu mezarlari konusulmuyor.

Böyle bir iki yüzlülügü siddetle kiniyoruz.

Birlik beraberlik içinde bu haksizliga karsi mücadele etmek zorundayiz.

Birlikte mücadele etme noktasinda tarihimizdeki en onemli karakterlerinden birisi olan, çevresine topladigi vatanseverlerle vatani kurtarma adina cok ciddi muvaffakiyetlere ulasan Binbasi H. Avni Bey’i ve Dogu Karadeniz’de Pontus hayallerini bitiren, Milli mucadele kahramanlarimizdan Topal Osman Aga yi ölüm yildönümü olan  2 Nisan da Mevlana Camiinde okunacak Mevld-i Serif le ve Akdeniz üniversitesi ögretim görevlisi Teoman Alparslan tarafindan verilecek bir konferansla anacagiz. 

Ayni zamanda Ermeniler tarafindan katledilen savunmasiz anadolu halkini bu etkinlikle  birlikte anmis olacagiz.

Bu etkinlik her yil 2 Nisan da gerçeklestirilerek geleneksel hale getrilecektir.

Amerika Giresun’lular dernegi ve NewYork Giresunlular dernegi olarak Atatürk ve sehitlerimiz icin okuttugumuz mevlid i serifte oldugu gibi bu etkinligimiz ile de yurt disindaki dernekler arasinda bir ilki daha gerçeklestirmis,” olacagiz diyerek sözlerini tamamladi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.