SON DAKİKA!

GİRESUNLU SANATÇILAR DERNEĞİ SERZENİŞTE BULUNDU

Giresun Sanatçıları Derneği bazı hemşeri derneklerinin gecelerinde memleket sanatçılarının ikinci plana atılmasını eleştirdi. Sanatçılar derneği serzenişini yayınladığı bir basın bildirisi duyurdu.

Dernek yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, yurt dışında faaliyet gösteren Giresun derneklerinin faaliyetlerinde Giresun sanatçılarının ikinci plana atılmasının kimseye bir şey kazandırmayacağına vurgu yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Bir çok derneğimizin yapmış oldukları faaliyetlerinde kendi ilinin sanatçılarını ikinci plana attıklarını gözlüyoruz. Buda bizi çok üzüyor. Bu gecelere Giresun halkının dışında katılan insan yok; geceye gelenler Giresunlular, peki neden kendi sanatçılarınızı ikinci plana atıyorsunuz? Parayı veren Giresunlu, geceye gelen Giresun halkı parayı alan yabancı sanatçılar.

Giresun’un yetiştirdiği çok akademik eğitim almış, değerli ve kaliteli sanatçılarımız bulunurken güç bende diyerek kendi insanımızın dışlanmasına anlam veremiyoruz. Giresun insanlarının parasına yazık değil mi?

Bizlere gelen duyumlar, Giresunlu hemşerilerimiz etkinliklerinde yabancı sanatçı istemiyor. Hemşerilerimiz gecelerimizde biz kendi sanatçılarımızı görmek istiyoruz. Fakat bazı dernek yöneticileri kendi kafalarına göre hareket ederek Giresunluları yok saymaktadır eleştirileri ile karşılaşmaktayız.

Bundan dolayıdır ki, her geçen sene dernek gecelerine katılım azalmakta ve ondan sonra da birlik ve beraberlikten dem vurulmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Bu arada Giresun Sanatçılar Derneği’nden ayrıca bir de teşekkür geldi:  Yönetim Kurulu açıklamasında, şunlara yer verdi; “ Giresun duyarlılığı ile hareket eden; Stuttgart Karadeniz Giresunlular Derneği başkanı Cevat Öksüz, Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği başkanı Aydın Petekçi ve Avrupa Giresun Derneği Yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.