Uncategorized

Giresun un Marka Ailesi Aygünler Dünya Basininda

Mehmet Aygün ve kardeslerinin basarisini konu eden haberde, ailenin Türkiye’de 5 ‘Titanic’ oteli, Almanya’nin baskenti Berlin’de 6 döner kebapçi ile bir de otelleri oldugu belirtildi.


 

Berlin’in merkezinde ilk otel açan Türk yatirimcilarindan olan Aygün, sehrin dogu tarafinda da ikinci otelinin insaatina basladi. Almanya’da Hasir adli döner restorani zinciriyle büyüyen ve Titanic adiyla Türkiye’de otel zinciri kuran Aygün Sirketler Grubu Baskani Mehmet Aygün, Almanya’daki iki otel için 50 milyon euro’luk yatirim yaptiklarini söyledi.

 

AFP’ye konusan Mehmet Aygün’ün oglu Aytaç Aygün ise ailenin basari öyküsünü “çalismak, daha çok çalismak” diye özetleyerek, “Ben küçükken babami nadiren hafta sonunda görebiliyordum” dedi. Aygün, Türkiye’deki otellerini Almanlarin siklikla tercih ettiklerine belirterek, “Hedefimiz Avrupa’da da oteller açmak” diye konustu. Türkiye’de açtiklari ilk otelin Antalya’da, batan Titanic gemisinin bir kopyasi oldugunu ifade eden Aygün sunlari söyledi:
“Otelcilikte hizli büyüyoruz. Resort otellerden sehir otelciligine de adim attik. Toplamda 6 otelimiz var. Daha bir çok otel açmayi planliyoruz.”

 

Aile arasinda büyük bir dayanisma oldugunu belirten Aytaç Aygün, Almanya’daki bütün gurbetçilerin basarili olabileceklerine olan inancini dile getirdi. Aytaç Aygün, “Bu ülke büyük olanaklar sunuyor” diye konustu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.