Uncategorized

Werdhol Giresunlular Dernegine Agir Konuklar

4 yildir Almanya Werdhol de yaptiklari Kümbet senliklerine buyil 5 cisini ekleyecek olan Werdhol Giresunlular derneginin bu basarisinin tesadüf olmadigini söyleyen Werdhol Belediye Baskani Siegfried Griebsch çalismalari yakindan takip etmek ve bu çalismalara katkida bulunmak üzere dernek merkezinde yönetim kurulu toplantisina katildi.

 


 

Dernek yönetim kurulu tarafindan kapida karsilanan Werdhol Belediye Baskani  Siegfried Griebsch dernek yönetim kuruluna övgüler yagdirarak Werdhol Giresunlular Dernegini bütün sivil toplum örgütlerine örnek olarak gösterdikleri söyledi.

 

Beraberinde belediyede görev yapan sivil toplum sorumlulari da bulunan Werdhol Belediye Baskani Siegfried Griebsch ” Giresun dernegimiz bölgemizde sivil toplum örgütlerine örnek çalismalar sergiliyor. Bu çalismalarini bizde belediye olarak destekleyecegiz bu çalismalari bölgedeki diger sivil toplum örgütlerine örnek olarak gösteriyoruz. Giresunlular dernegini kutluyorum.” dedi.

 


 

Ziyarete katilan Werdhol Polisi Sayin Weitz ise kendisininde 3 kez katildigi Kümbet senliklerinin oldukça renkli oldugunu ve Alman halkinin bu tür eglenceyi Giresunlu hemserilerimizden ögrendigini söyledi.

 


 

Ziyaret sonrasi gazetemize özel açiklamalarda bulunan Werdhol Giresunlular Dernegi Baskani Atif Özer ” Yapilan çalismalarin Alman makamlari tarafindan takdir edilmesi ben basta olmak üzere bütün yönetici arkadaslarimi mutlu etti. Bizim basarimiz sadece hizmeti düsünen ve politik düsüncelerden uzak duran bir sivil toplum örgütü olamamiz ilgi görmemize neden oluyor. Bu sene 5 cisini düzenleyecegimiz Kümbet senlikleri artik bizim için daha da önem kazandi. Geçen yil 2 binin üzerinde konugumuz aramizdaydi buyil katlanarak devam edecegini düsünüyoruz. Bütün tedbirlerimizi aldik. Insallah bu yilda en iyi sekilde bu organizasyonun altindan kalkacagiz.” dedi.

 


 


 

Öte yandan Werdhol Giresunlular Dernegi Werdhol de yapilan uyum senliklerinde yaptigi katki ilede bölgede yasayan hem yabancilara hemde bölge halkina örnek oldu.

 

Dernek yönetimi tarafindan açilan stand ile Türk yemekleri uyum gününde gelen konuklara tanitldi.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.