Uncategorized

Görevlilere Umre Egitim Semineri Verildi

Ali Özdemir Köln

Almanya dan bildiriyor.

 

Seminere, T.C. Berlin Büyükelçiligi Din Hizmetleri Müsaviri ve DITIB Genel Baskani Sadi Arslan, T.C. Köln Baskonsoloslugu Din Hizmeteri Atase V. Saban Kondi, DITIB Hac ve Umre Isleri Müdürü, Gazetemiz basyazarlarindan Yaglidereli hemserimiz Ali Özdemir, birim müdürleri ile Umre Organizasyonu’nda görevlendirilen din görevlileri istirak etti.

Kur’an-i Kerim tilavenin ardindan organizasyonda görevli din görevlileri ile tanisan Din Hizmetleri Müsaviri Sadi Arslan, Hac ve Umru’de imkan ve hizmette sinirinin olmadigini, basari görevlilere bagli oldugunu belirtti. Arslan, “Umre’nin manevi atmosferini iyi anlatmaliyiz. Umrecilerimizi irsad, vaaz ve çok yönlü olarak egitmemiz gerekir. Umrecilerle bu yil hizmetin en iyisini sunmak için bütün tetbirlerimizi aldik. Elimizde olmayan sebeplerden dolayi sikinti olabilir. Bu sorunlari umrecilerimize Hadis-i serifte buyuruldugu gibi ’Insanlari anlayacagi dilden inka edeceksiniz’ iyi anlatilmak suretiyle çözüm bulunabilir. Seferimizin hayirli ve bereketli geçmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum“ dedi. 


 

 

Umre Organizasyonu ile ilgili teknik konularda bilgi veren DITIB Hac ve Umre Isleri Müdürü Ali Özdemir de, organizasyonun Cidde’den itibaren Diyanet Isleri Baskanligi organizasyonuna dahil oldugunu belirten. Özdemir, “2010 yili 1.Tur Umre Organizasyonu’nda bu yil otel ve ekonomik tip olarak 900’ün üzerinde insanimiz kutsal topraklarda 2 hafta kalmak üzere, 26-28 Mart tarihinde direk Medine’ye hareket edeceklerdir. Medine’de Ravza-i Mutahhara ve Mekke’de Mecid-i Haram’a yakin oteller tutulmus ve otellerde sabah kahvaltisi ve aksam yemegi verilecektir“ dedi.

Organizasyonun Mekke ve Medine ayaginda genel koordinatör ve sorumlusu Saban Kondi’de,15 günlük Umre ziyaret programinin güzel bir sekilde degerlendirecegini ifade etti. Kondi, “Bu kutsal yolculukta Allah bizleri mahcup etmesin. Birimizin sorunu hepimizin sorunu, neticede birlik ve beraberlik içerisinde umrecimizi mukaddes beldelere götürecegiz, Kur’an yilinda da orada güzel programlar icra ederek geri dönmüs olacagiz“ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.