SON DAKİKA!

GÜCE ANAOKULU YAPIMINA BAŞLANDI

Giresun’un Güce ilçesinde Anaokulu inşaatının temeli atılarak yapımına başlandı.Güce ilçesinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan anaokulunun inşaatına başlandı.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından Güce ilçesi Merkez Mahallede yapımına başlanan anaokulu, 5 derslikli ve 60 öğrenci kapasiteli olacak. Yaklaşık 695 bin liraya mal olacak anaokulu 240 metrekare üzerinde iki katlı olarak inşa edilecek ve Güce’nin ilk ve tek anaokulu olma özelliğini taşıyacak.

Güce İlçe Kaymakamı Musa Evin yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan anaokulunun ilçenin eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlayacağını söyledi.

İlçede yapımına başlanan anaokulunun 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceğini ifade eden Kaymakam Musa Evin, “Okul öncesi eğitim çocukların sosyalleşmesi için önemli bir aşamadır. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğimiz o kadar iyi olacaktır. Çocuklarımızı bu okullarda ilköğretime hazırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenecekler. Bunun için ilçemizde yapımına başlanan anaokulunun önemi çok büyüktür.2013-2014 öğretim yılında hizmete açılması planlanan anaokulumuz; 240 m2 lik alanda 2 katlı 5 derslik şeklinde projelendirilerek yapımına başlanmıştır.2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete açılması düşünülen anaokulumuz ilçemize hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Haber ve Resim: Hayri Bahadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.