Uncategorized

Istanbul da Kuzgunlular Söleni

Sölen Dernek Baskani Mustafa Ramazan’in açis konusmasi ile basladi. Ramazan konusmasinda “Dernegimiz 18 yil önce bir avuç gönüllü tarafindan kuruldugunda Istanbul’da Giresun dernekleri bugünkü gibi binlere yaklasan sayida degil ancak yüzlerle ifade edilen sayida idi. O günün yöneticileri olan agabeylerimiz, hemserilerimizi bir araya getirmek, köyümüzden ve Giresun’dan kopmamak, kültürümüze yabacilasmamak, yabanci kültürler içinde eriyip gitmemek için bu dernegi kurmuslar, bizleri bir araya getirmeyi basarmislardir” dedi . 

 

Baskan Mustafa Ramazan daha sonra “Bu aksam burada hep beraber eglenirken, bugüne kadar neler yaptigimizi da hatirlamamiz gerekiyor. Bu dernek kurulduktan sonra en önemli faaliyeti köyümüzde yapilan her hayirli hizmete katki saglamak oldu. Köyümüzün yoluna, okuluna, camisine ve suyuna yardim ederken insanimizi da unutmadik. Hastasina cenazesine ve ögrencisine yardim ettik etmeye devam edecegiz.  Katildiginiz için sizlere ve bizi bu mutlu günümüzde yalniz birakmayan misafirlerimize, bizleri televizyonlardan izleyen hemserilerimize ve tüm insanlara tesekkür ediyorum” dedi.

 

Seçim öncesine denk gelen sölene siyasetçiler ve milletvekili adaylari büyük ilgi gösterdiler. Gaziosmanpasa Belediye Baskani Dr. Erhan Erol, Ak Parti Gaziosmanpasa Ilçe Baskani Ismail Ergünes ve CHP Gaziosmanpasa Ilçe Baskani Müjdat Gürbüz kalabalik ekiplerle sölene istirak ederek Kuzgunlularin nesesine ortak oldular. Ak Parti Istanbul Ikinci Bölge milletvekili adaylari Osman Köksal ve Ahmet Yildiz da geceye istirak ederek birer konusma yaptilar ve Kuzgunlulardan oy istediler. Aslen Tirebolulu olan Osman Köksal yaptigi konusmada “ben bir hemseriniz olarak sizlere geldim. Benim için 15 gün çalisin ben de sizin için 1440 gün çalisayim” diyerek Kuzgunlulardan oy vermenin yani sira çalisma da talep etti. 


 


 

Daha sonra Gaziosmanpasa Belediye Baskani Dr. Erhan Erol, Ak Parti Gaziosmanpasa Ilçe Baskani Ismail Ergünes ve CHP Gaziosmanpasa Ilçe Baskani Müjdat Gürbüz söz alarak yapilan isin muhtesem bir is oldugunu, böyle bir kalabaligi köy derneginin toplamasinin çok önemli olduguna deginerek “Allah birlik ve beraberliginizi bozmasin. Sizlere iyi eglenceler diliyoruz” dediler.

Geceye çok sayida sivil toplum kurulusu temsilcisi ile siyasi parti temsilcileri katilirken, geceye katilamayan Saadet Partisi Gaziosmanpasa Ilçe Baskani ve milletvekili adayi Özbay

 

Yagmurkaya da telgraf göndererek basari diledi.
Kaçkar TV’den canli yayinla verilen sölende yöre sanatçilar Ibrahim Gülpinar, Mustafa Kirci ve Salih Yilmaz sahne alarak birbirinden güzel nagmelerle Kuzgunlulari costurdular.

 

Haber: Ibrahim Balcioglu/GIRMEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.