SON DAKİKA!

KANGAL’A BÜYÜK HASSASİYET

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde beli kırılmış halde bulunan Kangal Köpeği, tedavi için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Veteriner Fakültesine gönderildi.

Giresun Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Erdada, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bir vatandaş tarafından bulunan Kangal köpeğini tedavi ettirmek amacıyla teslim aldıklarını söyledi.

Köpeği Giresun merkezdeki bir veterinere götürdüklerini ve çekilen röntgen filminde belinin kırık olduğunun tespit edildiğini anlatan Mesut Erdada, şöyle konuştu:

“Veteriner bize köpeğin Giresun’da tedavisinin mümkün olmadığını söyledi. Beli kırılmış ve arka bacakları tutmuyor. Galiba bir araç köpeğe çarpmış. Mutlaka tedavi edilmesi gerekti ve biz de Sokak Hayvanları Mobil Kısırlaştırma aracıyla Samsun’a gönderdik. Umarım Kangal köpeği tedavisinin ardından eski gücüne kavuşur. Bize haber veren vatandaşa, ilçeden il merkezine getirilmesinde araç tahsis eden Şebinkarahisar Belediyesi’ne ve Samsun’a götürülmesinde aracılık eden Giresun Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum, çünkü çok duyarlı bir davranış sergilediler ve köpeğin yaşama dönmesinde aracı olmuş olacaklar.” dedi.

Kangal köpeğinin dünyada ün salmış bir cins olduğunu dile getiren Mesut Erdada, sözlerini şöyle sürdürdü; ” Bu köpekleri çok iyi yetiştirmek gerekiyor. Beli kırılan köpeğin sahibi hala çıkmadı. Köpek zaten yaralı, başka bir köpek cinsi de olsa vatandaşlarımızın duyarlı olmaları gerekiyor. Bu durum tüm hayvanlar için geçerli” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.