Uncategorized

KARDEK Hedef Belirledi

KARDEK Yol Haritasi


Kardek (KARADENIZ DERNEKLERI KONFEDERASYONU) Istanbul içi toplantilarsini sürdürüyor.3 defa bu kez Avrupa Yakasin’da Okmeydani Ordulular Kültür Merkezi binasinda toplanan Kardek yönetimi

Tahsin Usta, Haydar Dulkadiroglu (TRABZON), Metin Kar (ARTVIN) Sitki Ada, Ethem Bakar,Zeki Al (GIRESUN) Sabri Çelebi, S.Ziya Çörüt, Hikmet Melek(ORDU), Vahit Olgun, Tahsin Sögüt (GÜMÜSHANE), Kemal Bektas (AMASYA) ve Sefket Tiril’in  (SINOP) hazir bulundugu toplantida alinan radikal kararlar yaninda görev bölümü de yapildi.Yapilan görev bölümü sonunda Tahsin Usta Genel Baskanliga, Vahit Olgun, Sitki Ada, Kemal  Bektas, Sefket Tiril ile Sabri Çelebi Baskan Yardimciligina, Ethem Bakar Gn.Sekreterlige, Metin Kar Gn.Saymanliga ve Zeki AL Basindan Danismanliga getirildi.


Gündemde yer alan Konfederasyon binasi,tüzük, sekreterlik,delegasyon eksikligi ,baskan yardimcilari ve basin danismanligi görüsüldü.


KARDEK içinde bulunan illerin esit delege ile temsil edilecegi, Samsun, Sinop ve Kastamonu’nun da KARDEK içinde yer alacagi belirtildi.


Ortak görüs olarak siyaset üstü bir çalisma ile KARDEK’in Karadenizin problemlerinin disina çikmayacagi, Karadeniz halkinin geçim kaynagi olan Findik, çay ve bugdayin yaninda yer alacagi görüsünde birlesildi. (Zeki AL)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.