SON DAKİKA!

Newyork ta Giresunu Yasattilar

2 Mayis 2010 Pazar günü Longisland Mariot Hotel`de  gerceklesen gecede saygi durusu ve Istiklal marsinin  okunmasinin ardindan ABD milli marsi okundu. ABD Giresunlular dernegi baskani Orhan Bayram kürsüye geldi birlik olma mesaji  vererek destek istedi, geceye katilanlara tesekkür etti.

 

Newyork  Giresun lular dernegi baskani  Savas Sahin  yaptigi  konusmada  A.B.D.de en büyük Türk toplumunu olusturan Giresun lulari bir çati altinda bulusturmak için gece gündüz çalistiklarini, Bu büyük hareketi  coskuya kardeslige  dönüstüreceklerini, A,B.D. Ekonomi ve siyasi arenada daha cok söz sahibi olabileceklerini söyledi.

 

Giresun lu kardeslerine  moral destegi olabileceklerini, dernege herkesin katilmasini saglamaya calistiklarini anlatti, Yarbay Osmanaga, Binbasi Huseyin Avni Alpaslan gibi Giresun lu büyüklerimizi  yasatacaklarini, konferans panel gibi  etkinlikleri her zaman düzenleyeceklerini   açikladi.

 

 

 

Gençlere, çocuklara Giresun luluk bilincini  ögreteceklerini, Savas Sahin Ermeni soykirimi yalani  dis mihraklarin oyunu, Turk milleti bu oyunu bozacaktir.Ermeni soykirimi yalani hiç bir zaman basariya ulasmamistir, hiç bir zamanda ulasmayacaktir dedi, sözlerini tamamlarken Türk toplumunun lobilesmesinin önemine degindi ve basarilar  diledi.

 


 

Daha sonra söz alan Newyork Giresunlular  dernegi baskan yardimcisi Esref Bodur, Giresun lular dernegi çatisi altinda  tüm Giresunlari bir arada toplamak icin  çalistiklarini ve tüm engellere ragmen basaracaklarini söyledi. 

 

Birlik bütünlük kardeslige ihtiyaç oldugunu ve kahraman atalarimizi gelecegimiz olan gençlere  anlatilmasini önerdi.

 

Daha sonra  Ferhat Kahramanl, ismail Baskan ve Zeynep Baskan birbirinden güzel Türküler söylüyerek Giresun lulara New York da Giresun u yasattilar. 

 

Bir araya gelmenin mutlulugunu yasayan Giresun lular  bol bol sohbet edip hasret giderdiler.

 

 

Haber: Aydin Isik ABD    


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.