SON DAKİKA!

Kemal Kiliçdaroglu Giresuna geldi

CHP Istanbul Milletvekili ve Grup Baskanvekili Kemal KILIÇDAROGLU bazi incelemeler ve halk’in dertlerini dinlemek üzere Giresun’ a geldi. Partililer tarafindan karsilanan Kilaçdaroglu parti binasinda basin mensuplarina çesitli konularda açiklamalarda bulundu.


Kilaçdaroglu özetli sunlari söyledi.” Giresun’a iki günlük çalismalar yapmak üzere geldim. Örgütüm nereleri ön görürse oralarda gezecegim yurttaslarla ve Sivil toplum örgütleriyle birlikte olacagiz ve onlarin sorunlarini dinleyecegiz ve bizim önerilerimizi onlara aktarmaya çalisacagim. Bu günlerde Türkiye önemli bir süreç yasiyor. Deniz Feneri olayini inceleyen savciligin bazi girisimlerde bulundugunu, belli operasyonlar yaptigini ögrendik. Gecikmis bir operasyon olmakla beraber umarim bu operasyon kamuoyunun kafasinda beliren binlerce soruya umarim bu operasyonlar yanit verir. Biz yoksulluk edebiyati yapip yoksullarin sirtindan zengin olanlari biliyoruz. Bunun kanitlari Almanya’da ortaya çikti umarim Türkiye’de de adalet bekleneni verir ve gerçekler ortaya çikar. 

Geçen gün resmi gazetede çok sayida bürokratin atamalari yayinlandi. Bu atamalar geçen dönemde yine AKP’li Bakanlarin yaptigi bazi atamalarin yeni atanan Bakanlar tarafindan bu bürokratlarin atanmasi ile notalandi. Benim dikkat çekmek istedigim konu su. Basbakanlik teftis kurulu AKP’ nin aklanmasi için elinden gelen çabayi gösteren bir kurum niteligine ve kimligine dönüstü ve bazi olaylarin üstü örtüldü. Olaylarin üstü örtülen en önemlisi Sabah ATV ihalesidir. Biz buradan Sayin Basbakandan istirham ediyoruz. Basbakanlik Yüksek Denetleme Kurulu’nun sorusturulmasi ve incelenmesini istedigi bu konu hangi müfettisler tarafindan ve nasil rapora baglanmistir.

Eger Deniz Feneri olayi açiklanacaksa bu davanin bir benzeri ATV ihalesidir.750 milyon dolarlik krediyi iki tane kamu bankasina vereceksiniz hiçbir özel bankanin yanasmadigi bir sey yapacaksiniz ve ihale verdiginiz sirketler sizin yakinlariniz olacak ve Basbakanlik denetleme Kurulu üyeleri iki kamu bankasinda denetlerken buralarda ciddi olaylar var bunun incelenmesi ve sorusturulmasi gerekir diyecek ve siz bu sorusturmayi aklama ile bitireceksiniz. Türkiye’de sokaktaki yurttasin vicdani rahat degildir, onun için AKP’ den bir açiklama bekliyoruz” dedi.


Kilaçdaroglu daha sonra partililerle bir görüsme yaptiktan sonra Bulancak’a gidecek, aksam partililerle bir yemek yiyecek ve Cumartesi günüde Sanayi sitesinde ve Giresun merkezde halkla ve sivil toplum örgütleri ile görüseçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.