SON DAKİKA!
giresunkesapchpilce

KEŞAP ADLİYESİ KAPANMASINA CHP TEPKİSİ

Giresun’un Keşap İlçesi kapanan kurumları ile gündeme gelmeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşap ilçe örgütü kapana Askerli Şubesi ve Adliye’nin yeniden açılması için kampanya başlattı.

giresunkesapchp

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nun 15/06/2012 tarih ve 347 sayılı kararı ile 22/06/2012 tarihli ve 383 sayılı kararları sonucu bir başka adli teşkilatla birleştirilmesine karar verilen adliyeler arasında yer alan Giresun’un Keşap İlçe Adliyesi’nin kapatılmasına CHP’den tepki geldi.

CHP Keşap İlçe Teşkilatı kapatılacak olan adliyenin kapatılmaması için imza kampanyası düzenlendi. 3 bin 500 imza toplayan CHP Keşap ilçe Teşkilatı bugün basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Keşap ilçe Teşkilatı Başkanı Metin Öztürk düzenlediği basın toplantısında, “Önce Askerlik Şubesi, Özel İdare, Tapu ve Kadostro müdürlükleri ilçemizden taşınmızdı. Şimdi ise Keşap Adliyesi’ni elimizden alıyorlar. Dört yıl önce 26 bin 500 olan ilçe genel nüfusumuz 20 bin 244’e geriledi. Nüfus kaybının önüne geçilmesi gerekirken resmi kurumlarımız bir bir taşınıp ilçemiz köyleştiriliyor. Bakanlar Kurulu toplantısında kapatılan 146 ilçe Adliyesi’nden 44’ü ilçe adliyesine tekrar kavuşmuştur. Üzülerek söylüyorum ki Keşap ilçemize sahip çıkan bir iktidar partisi milletvekili olmamıştır. Biz de CHP İlçe Örgütü olarak taşın altına elimizi koyduk ve imza kampanyası başlattık. Halkımızı bilgilendirmek adına parti binamıza afişler astık. İmza kampanyasında gördük ki hangi partiden olursa olsun halkımız bize destek verdi. Bir haftada 3 bin 500 imza topladık. Burdan tüm parti örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. Gün Keşapımız için, çocuklarımızın geleceği için birlik olma günüdür. Gelin hep birlikte çalışalım ve Adliyemize tekrar kavuşalım” dedi.

CHP Keşap İlçe Başkanı Metin Öztürk’ün basın toplantısına, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, İl Başkanı Eşref Karaibrahim ve partililer katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.