Uncategorized

Kizilay, Giresuna Ek Yardim Gönderdi

Türk Kizilayi Dernegi, Giresun daki etkili yagis sonrasi tekrar yasanan su baskinlarinin ardindan bölgeye ek personel ve yardim malzemesi gönderildigini açikladi.


Ilk yagislardaki su baskinlarindan sonra bölgeye 9 uzman personel ve insani yardim malzemesi gönderen Kizilay, yagislarin etkisini devam ettirdigi bölgedeki ihtiyaç tespit çalismalarinin ardindan 500 gida kolisi, 500 mutfak seti, 5 bin battaniye, 2 bin 500 yatak ve çok sayida içme suyunu ek uzman afet müdahale personeliyle birlikte Giresun a sevk etti.


Bir süredir Karadeniz Bölgesi ni etkileyen saganak yagislar pek çok yerde su baskinlarina sebep oldu. Giresun da sehrin dogusundan denize dökülen Aksu Deresi ile batisindan denize dökülen Batlama Deresi yagislar sonucu tasti. Taskinlar sonucu sahil kesiminde kalan binalarin giris katlarindaki çok sayida ev ve is yeri sular altinda kaldi. Yagislar sebebiyle Karadeniz Sahil Yolu ndaki ulasimda aksamalar oldu. Türk Kizilayi acil olarak bölgeye 9 uzman personel ve 4 araç ile 250 battaniye, 72 mutfak seti, 112 hijyen seti, 340 sise su, 100 su bidonu, 112 gida kolisi ve 100 yatak göndermisti. Etkili yagisin devam etmesi üzerine Türk Kizilayi bölgeye ek uman personel ve insani yardim malzemesi gönderdi.


Türk Kizilayi nin Giresun da görev yapmakta olan 9 uzman afet müdahale personeline ek olarak Artvin de görevli 5 uzman afet müdahale personeli Giresun a kaydirildi. Ayrica Afet Operasyon Merkezi nden 500 gida kolisi, 500 mutfak seti, 5000 battaniye, 2500 yatak ve çok sayida sise içme suyu bunlari afetzedelere ulastiracak uzman afet müdahale personeli ile birlikte Giresun a gönderildi. Türk Kizilayi nin bölge subeleri de Giresun a ek yardim malzemesi gönderebilmek için çalisma baslatti.


Siddetli yagislardan etkilenen bölgelere ihtiyaç duyulmasi halinde ek personel ve yardim malzemesinin ulastirilabilmesi için gerekli hazirliklar yapildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.