SON DAKİKA!

MERAL AKŞENER FINDIK’TA FİYAT GÜCÜNÜ KAYBETTİK

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Doğu Karadeniz gezisi kapsamında geldiği Giresun’da fındık üreticilerinin yaşadığı perişanlığı dile getirerek; İtalyan firmanın fındık piyasasına girmesiyle fındıkta dengelerin değiştiğini savundu.

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, düşen fındık fiyatlarına değinerek, düşüşün sebebinin İtalyan firma olduğunu ileri sürdü.

Serbest piyasada düşen fındık fiyatlarına değinen Meral Akşener, şu görüşlerini paylaştı:
“Fındık fiyatının düşmesinin tek bir sebebi var. O da alım yapan şirketin İtalyanların eline geçmesi. Siz eğer fındık alımını İtalyanlara bırakırsanız eğer fiyat oluşturma gücünüzü de elinizden alırlar ve çiftçimizi de süründürürler. İşte biz Türk milliyetçileri olarak fındığımıza peşkeş çekenlerin arkasında olacağız. Böylelikle fındığımızın peşkeş çekilmesinin önüne geçeceğiz. Kongremizi yaptıktan sonra fındıkla ilgili her gün bir arkadaşımız fiyatı yükselinceye kadar konuşacak. Çünkü fındık aynı zamanda Türkiye’nin çok önemli ürünlerinden birisidir. Rekolte bu kadar düşükken, eğer 8,30 liradan fındık alımı yapılıyorsa, bu işin içerisinde bir şey vardır. Biz de bu oyunu bozacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.