SON DAKİKA!

SEMA BARLIN BAKIRKÖY BELEDİYESİNE TALİP OLDU

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesi kökenli iş kadını Sema Barlın İstanbul’un Bakırköy ilçesi Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Evli ve iki çocuk annesi olan İşkadını Sema Barlın, Bakırköy Belediyesi iktidarı için yarışmak istediğini söyleyerek bağımsız aday oluyor. 2009 yerel seçimlerinde Üsküdar’dan CHP Belediye Başkanlığı için yarışan Sema Barlın, çok az oy farkı ile seçimi kaybettiğini belirtiyor. Kendisinden önce CHP’nin Üsküdar’da 30 bir oy aldığını ve kendi Belediye Başkanlığı döneminde Üsküdar’da CHP’nin oyunu 98 bin yaptığını ve yüzbin sınırına dayandırdığını belirten Barlın, aslında Üsküdar’da seçimin galibinin kendisinin olduğunu vurguluyor ve ardından ekliyor. Elektrikler kesilmemiş olmasaydı sonuçlar farklı olurdu tezini savunuyor.

SEMA BARLIN KİMDİR? (ÖZ GEÇMİŞİ)

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu, Şebinkarahisarlı Çakın sülalesinden olan Sema Barlın, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul 4.sınıfa kadar İstanbul’da okuduktan sonra Almanya Hamburg şehrinde okul hayatına devam etti. 1984 yılında Almanca ve İngilizce eğitim veren Cağaloğlu Anadolu lisesini kazandı ve 1990 yılında lise eğitimini tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde ( diplomatik yabancı dili İngilizce olan) bir kamu yönetimi 3 yıl uluslar arası ilişkiler bölümünden 1994 yılında mezun oldu. 1993 yılında Solmaz Şirketler Grubu sahiplerinden Hüseyin BARLIN ile evlendi ve 2 çocuğu oldu.

2001 yılında Solmaz Şirketler Grubu bünyesindeki SİSTEM LOJİSTİK HİZ.A.Ş. de İnsan Kaynakları İdari işler satın alma Nakliye Müşteri İlişkileri Lojistik Depo Birimleri bağlı bulunduğu Genel Müdür yardımcılığı görevine başlamıştır. Sema BARLIN Güvenlik şirketleri arasında ilk 5188’e bağlı Güvenlik kimlik kartına sahip ilk bayan koruyucu güvenlik müdürü ve genel müdürü olarak bir ilke imza atmıştır. Böylece 2005 yılında kurduğu SİSTEM GÜVENLİK LTD.ŞTİ.ile SİSTEM LOJİSTİK HİZ.A.Ş.’nin Atatürk Hava Limani Sabiha Gökçen Havalimanı ve İkitelli de bulunan Özel gümrüklü antrepoların güvenlik müdürü genel müdürü görevini üstlenmiş ve halen yürütmektedir. Aynı zamanda Türk Alman Ticaret odası üyesidir.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Profesörlerinden Canan ÇETİN den almış olduğu kişisel gelişim liderlik,motivasyon,yöneticilik geliştirme, Lojistiğe giriş Değişimde iletişim zorlukları güvensizlik-Önyargı, Birlikruhu- Takımdaşlık eğitimleri ve NLP( Nöro linguistik proglamlama Neuro Linguistic Programmig) Müşteri ilşkileri Yönetimi( CRM) eğitim bilgilerini birebir çalışma hayatına yansıtarak hırslı dinamik sabırlı insan ilişkilerine önem veren mükemmeliyetçi kişiliği ile kendisine bağlı olarak çalışan personeliyle şirket içerisinde büyük başarılara imza atmıştır.

Sema Barlın bu hırslı ve azimli yapısı ile 18 yıl sonra yine 2008 ÖSYM sınavlarında büyük bir başarı göstererek Yeditepe Üniversitesi İngilizce Mütercim- Tercümanlık Bölümünü kazanmıştır.

Sadi Toygar- Şebinmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.