Uncategorized

Newyork ta Veda Resepsiyonu

Halkin sevgisini kazanmis iki önemli devlet adamimiz aramizdan ayrilacagina çok üzüldügünü söyleyen Sahin, Konsolosumuz Basar Sen ve Atese Harun Arslan’a bundan sonraki yapacaklari görevlerde basarilar diledi.


Konsolosumuz Basar Sen ise dünyanin neresinde olursak olalim dostluklarin devam edecegini ve derneklerimizin her zaman destekçisi olacaklarini söyledi.


Türkiye den de kalabalik bir davetli toplulugunun katildigi resepsiyonda konusma yapan New York Baskonsolosu Mehmet Samsar, Baskonsoloslugun degerli iki personeli olan Sen ve Arslan’i yeni görevleri nedeniyle Ankara’ya ugurlamak için bir araya geldiklerini söyledi.


New York’ta göreve basladiginda yardimcilarina halkin içinde olmalarini ve onlarin sorunlariyla ilgilenmelerini istedigini anlatan Samsar, Baskonsolos Yardimcisi Sen’in kendine verilen görev dogrultusunda “ABD’deki Türk dernekleriyle canla, basla ilgilendigini, görevinde son derece basarili oldugunu ve burada güzel dostluklar kurdugunu” ifade etti.


Samsar, Atase Harun Arslan’in son derece basarili çalistigini ve Baskonsoloslugun bir nevi “Maliye Bakani” olarak görev yaptigini söyledi.
Baskonsolos Yardimcisi Basar Sen de yaptigi konusmada, New York’taki 4 yillik görev süresi boyunca New York Baskonsolosluguna mensup olmaktan büyük gurur duydugunu söyledi. Görevi süresince ABD’deki Türk toplumunda yasanan gelismeleri yakindan izleme imkani buldugunu söyleyen Sen, söyle konustu:


Bu süre boyunca derneklerimizin etkin faaliyetlerine, is adamlarimizin basarilarina, toplumumuzun her kesiminin kendi alaninda her geçen gün daha da yükselmesine sahit oldum, bundan büyük mutluluk duydum. Türk ulusunun fertleri dünyanin neresinde olursa olsunlar, birlik ve beraberliklerinden ödün vermedikleri sürece hem basarili olacak, hem daha iyiye ulasacak, hem de bayragimizi daha yükseklere tasiyacaktir.

 


 

Gece de Baskonsolos Yardimcisi Basar Sen ve Atase Harun Arslan’a aralarinda “Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Brooklyn Belediye Baskani Marty Markowitz, Giresunlular Dernegi, Çorumlular Dernegi, Emniyet görevlileri, Restorancilar Dernegi, Fenerbahçe USA Dernegi, Turkish Gazete, Besiktas USA, Genç Türkler-Young Turks, Yurtdisinda Yasayan Vatandaslar Danisma Kurulu, Amerikali Türk, Amerika-Türk Mimar, Mühendis ve Ilim Adamlari Dernegi-MIM, Amerikan Azarbeycan Dernegi, Ülkü Ocaklari Dernegi, Istanbul Üniversitesi Mezunlar Dernegi, Turk of New Jersey, Azerbeycan New York, Ahiskalilar Dernegi, Amerika Müslümanlar Birligi, Amerika Türk Kadinlar Dernegi ve Süryani derneklerinin” bulundugu pek çok dernek temsilcisi plaket verdi.

Dernekler adina konusma yapan TADF Genel Baskan Yardimcisi Turgay Kadioglu, Basar Sen’e ve Harun Arslan’a ABD’deki Türk derneklerine gösterdikleri yakin ilgiden ve herzaman gülen yüzlerinden dolayi da tesekkür etmek istediklerini belirtti.

 

Haber: Tarkan Adli (New York)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.