Uncategorized

Ömer Cinel Ankara dan Ses Getirdi

 

Türkiye Halk Oyunlari Federasyonu 2. olagan mali genel kurulu hafta sonu Ankara Içkale Otel   de yapildi. Giresun’dan, Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel ve GIFSAD Baskani Mustafa Öztürk’ün delege olarak katildigi genel kurulda Divan Baskanligina oybirligi ile Ömer Cinel seçildi.

Türkiye Halk Oyunlari Federasyonu Baskani Sertaç Demirtas, yarismalar ve hakem yönetmenliklerinde önemli degisiklikler yapildigini, yeni sistemle finallere degisik illerin katilacagini söyledi. Demirtas “ Yüz yilin projesi olarak adlandirdigimiz katalog çalismasini baslatmis bulunuyoruz. Tüm illerin oyunlari, giysileri, müzikleri derlenerek bu katalogda yer alacak. Devaminda elde edilen  giysi ve aksesuarlar dan olusan bir müze olusturmayi düsünüyoruz “ dedi.
 


Türkiye Halk Oyunlari Federasyonu 2. Mali Genel Kurulunda divan baskanligi yapan Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel, 35 yildir halk oyunlarinin içinde bulundugunu belirterek “ Türkiye’nin her yöresinde dostlarimiz varsa bunu halk oyunlarina borçluyuz. Halk Oyunlarina hizmet veren bugün aramizda olmayanlari sükranla aniyoruz. Halk Oyunlarina hizmet eden sizleri kutluyoruz “dedi.
 


Genel Kurulda gündemdeki tüm madde ve önergeler delegelerin tümünün destegi ile oy birligi ile kabul edildi.
 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.