Uncategorized

Osman Çirak; Kimseye Papuç Birakmam

Bank Asya 1. Lig de Mücadele Eden Giresunspor un Kulüp Baskani Osman Çirak, Olaganüstü Genel Kurul Karari Aldiklari Yönündeki Haberleri Yalanladi. Çirak, Kulüp Binasinda Düzenledigi Basin Toplantisinda, Dün Kendi Sahalarinda Oynadiklari ve 2-1 Maglup Olduklari Karsiyaka Maçinda Yasanan Taraftar Olaylarina Tepki Gösterdi.
 
Bank Asya 1. Lig de mücadele eden Giresunspor un kulüp baskani Osman Çirak, Olaganüstü Genel Kurul karari aldiklari yönündeki haberleri yalanladi.
Çirak, kulüp binasinda düzenledigi basin toplantisinda, dün kendi sahalarinda oynadiklari ve 2-1 maglup olduklari Karsiyaka maçinda yasanan taraftar olaylarina tepki gösterdi. Kirli eller olarak nitelendirdigi kisiler tarafindan taraftarlarin yönlendirilerek, karsilasma boyunca yönetimin istifa etmesini isteyen tezahüratlarda bulunduklarini aktaran Çirak, “Dün Türk futbol tarihinde yasanmamis bir olaya sahit olduk. diyerek söyle konustu; Giresunspor taraftarlari kirli eller tarafindan yönlendirilerek, yönetim kurulunu istifaya çagirilmalari yönünde tezahüratlar edildi. Karsilasmada 1-0 öne geçtigimiz anda bile taraftarlar istifa etmemizi istedi. Galipken bile bu yönde tezahüratlarda bulundular. Bu durum bile taraftarin nasil yönlendirildiginin göstermektedir.”


Giresunsporlu futbolcular ve yöneticilere yönelik, kirli eller olarak nitelendirdigi kisilerce taciz, yildirma ve küstürme politikalarinin gerçeklestirildigini savunan Çirak, “Futbolcularimiz baski altina alinmak isteniyor. Taciz ediliyorlar. Karsilasmalardan önce aranip, tacize mazur kaliyolar. Iki yöneticimiz de darp edildi. Giresunspor üzerinde kirli eller var. Giresunspor a faydaliymis gibi görünen bu kisiler, kisisel menfaatler için Giresunspor a büyük zararlar veriyorlar.” diye konustu.

Basinda çikan Olaganüstü Genel Kurul yapilmasi yönünde karar aldiklari seklindeki haberleri yalanlayan Çirak, kendisinin böyle bir açiklamasinin olmadigini, yönetim kurulunun görevine devam ettigini dile getirdi.


Kendisinin Giresunspor sevdalisi oldugunu, Giresunspor menfaatleri dogrultusunda hareket ettigini ifade eden Çirak, söyle konustu:


“Kimseye de pabuç birakmam. Ben eger Giresunspor a zarar verecegim noktasina gelindigini hissetigim an Giresunspor un önünü açarim. Ben Giresunsporluyum. Giresunluyum. Giresunspor asigiyim. Giresunspor un menfaatleri dogrultusunda hareket ediyorum.”


Çirak, Giresunspor un basarisizliginda birinci etkenin futbolcular oldugunu, bununla ilgili gereken tedbirlerin de alindigini belirtti.

 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.