SON DAKİKA!

Savas Sahin ABD de Büyük Gurur Yasadi

New York Giresunlular Dernegi baskani Savas Sahin, New York eyaletine bagli Nassau sehrinin valiligi tarafindan kentin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak zenginlesmesine yaptigi katkilardan dolayi odüle layik görüldü.

 

 


 

 

Türk Kültür merkezinin Eiserhower parkta düzenlenmis oldugu festivalde valiligin yapmis oldugu aciklamada, Türklerin bir araya gelerek ekonomik, sosyal ve kültürel olarak sehrin zenginlesmesine yapilan katkilardan memnuniyet duyuldugu, böylece kaliteli bir Türk Amerikan toplulugu olustugu söylendi.

 

Baskan Savas Sahin yaptigi açiklamada, bizleri böyle anlamli ödüle layik gördügü için sayin Vali Edward p. Mangano ya tesekkür ederim. Bu ödül New york Giresunlular Derneginin basarisinin ödülüdür. Türk Kültür merkezi gibi Türk derneklerinin basarisidir.

 

New York Giresunlular Dernegi böyle bir ödülü hak ediyor. Bütün yönetim kurulu ve üyelerime, bizleri hiç yalniz birakmayan Giresunlu hemserilerime tesekkür ederim. Herkes sunu çok iyi bilir “birlikten kuvvet dogar.” Bazi sehirlerde nüfusumuz önemli ölçüde artmistir. Imkani olan herkesin ABD vatandasi olmalari, ABD vatandasi olanlarin da, sorumlulugunu yerine getirip, haklarini kullanmalari gerekmektedir. dedi.

 

Bütün Giresunlu hemserilerimi dernegimize üye olmalarini rica ediyorum. Bu hepimiz için çok önemlidir. Kisaca sunu söylemek istiyorum, Hepimiz ayni derede, ayni denizde yüzdük. Ayni havayi soluduk, Ayni topraktan topladigimiz pancardan çorba yaptik, dible yaptik… yedik. Hep birbirimize ihtiyacimiz var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.