SON DAKİKA!

Sehit Jandarma Onbasi Cengiz Saribas a Anit

Resadiye de 7 Aralik 2009 tarihinde Sazak karakoluna askeri araçla dönerken terör örgütü mensuplarinca açilan ates sonucu sehit olan 7 asker anisina aci olayin yasandigi yol üzerinde Tokat Valiligi önderliginde anit yaptirildi. Yürekleri yakan aci olayin yasandigi yil dönümünde düzenlenen törene sehit ailelerinin yani sira Tokat protokolü katildi.


 

Skorski helikopter anitin yapildigi bölgede kus uçurtmadi. Sazak yolu piknik çesmesi mevkiinde hain terör örgütünce yapilan saldirida sehitlik mertebesine ulasan 7 Mehmetçigi temsil eden ve yarim ay seklinde yerlestirilen mozolelerin ortasinda dikilitas seklinde dizayn edilen anitta ayrica her Mehmetçik için bir bayrak dikildi.

 

Hain olayin yil dönümünde anitin açilis törenine sehit ailelerinin yani sira yöre halki yogun ilgi gösterdi. Vatandaslar ellerinde Türk bayraklari ile aci olayin yasandigi yere akin ettiler. Sehit er Fatih Yonca nin annesi Gülsüm Yonca törende oglunun anitina sarilarak gözyasi döktü. Törende Ilçe Jandarma Komutani Yüzbasi Nihat Özkök ün açilis konusmasinin ardindan kürsüye gelen Tokat Valisi Serif Yilmaz, törende yaptigi konusmada, Tokatlilarin vefa örnegi gösterip, bundan 1 yil önce sehit olan 7 vatan evladinin anisini yasatmak için, sehit olduklari yerde, kendi adlarina anit yaptiklarini kaydetti.

Vali Yilmaz, bu birlik ve beraberligin devam ettigi sürece, gerek içerden gerek disardan hangi emeller ugruna olursa olsun hiçbir kimsenin bu birlik ve beraberlik karsisinda emeline ve hedefine ulasamayacagini belirterek, “Türk milleti ilelebet payidar kalacaktir. Aziz ailelerimiz, bize emanet ettiginiz evlatlariniz Tokat halkinin kalbindedir. Bizler sehit aileleriyiz, sehit babasi, sehit çocugu, sehit yegeniyiz. Hiç kimse bizim bir çakil tasimizi bile alamaz. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim ve birlik beraberlik içinde duygu ve düsüncelerimizi paylasalim” dedi.

 

Jandarma Er Fatih Sahin in okudugu Mehmet im siiri de duygusal anlar yasanmasina neden oldu.  Yapilan konusmalarin ardindan okunan dualarla sehit aileleri anitla bulustu. Sehit aileleri gözyaslarina bogularak ogullarinin fotograflarini oksadi. Sehit er Fatih Yonca nin annesi Gülsüm Yonca nin annesi oglunun anisina elleri ile toprak dökerek fidan dikti.  7 Aralik 2009 da Resadiye ilçesine  bagli Sazak köyü yakinlarinda teröristlerce düzenlenen saldirida Uzman Çavus Harun Arslanbey (Adana) ile erler Onur Bozdemir (Adiyaman), Kemal Bide (Ordu), Ferit Demir (Mus), Yakup Mutlu (Mus), Cengiz Saribas (Giresun) ve Fatih Yonca (Hatay) sehit düserken Uzman Çavus Yusuf Öztürk ile erler Arif Temel,  Emrah Mandirali ise yaralanmisti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.