SON DAKİKA!
selahattinkaraahmetoglu

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU FİSKOBİRLİĞİ KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündem dışı söz alarak genel kurula Giresun’da devam eden Fiskobirlik gayri menkul satışlarını anlattı.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu TBMM Genel Kurulunda yerinden söz alarak yaptığı konuşmada Fiskobirliğin gayrimenkullerinin tuhaf ilişkiler neticesinde satıldığı iddialarına örnek olarak açıklanması gereken bir ihale sürecine dikkat çekti. Selahattin Karaahmetoğlu genel kurulda bulunan milletvekillerine şu şekilde seslenerek Girsun’un Görele ilçesinde yaşanan satış sürecine dikkat çekti:

“ Giresun’un Görele ilçesinde FİSKOBİRLİK’e ait, üzerinde hizmet binası, fabrika ve depo bulunan 2.521 metrekare arazi 2 milyon 750 bin Türk lirası muhammen bedelle ihaleye çıkarılmıştır. İhaleye katılmasına engel olunduğunu iddia eden bir kişinin davasına bakan Görele Sulh Hukuk Mahkemesinin 2013/5 talimat dosyasında kıymet takdiri ile arazi ve gayrimenkullerin rayiç bedeli 7 milyon 851 bin Türk lirası olarak tespit edilmiştir. Öte yandan, satışa arz edilen arazinin ve gayrimenkullerin üzerinde Akyürek Kardeşler şirketine ait 2 milyon 500 bin Türk lirası ipotek bulunmaktadır. KİT Komisyon üyesi AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek’in aile şirketine ait 2 milyon 500 bin Türk lirası bir ipotek söz konusudur. FİSKOBİRLİK ile Akyürek şirketlerinin hangi ticari faaliyeti sonrası satışa ipotek koyulmasına varan bir ilişki söz konusudur?

Öte yandan Giresun Üniversitesinde bir öğretim görevlisi bir öğrenciye kafa atarak burnunu kırmıştır. Kınadığımı belirterek saygılar sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.