SON DAKİKA!
danışman derneği, tirebolu danışman derneği

TİREBOLU DANIŞMAN’LILAR COŞTU

Giresun Tirebolu Danışman Köyü Derneği Eğitim Gönüllüleri Grubu tarafından düzenlenen eğitime yardım gecesi büyük bir katılım ve heyecanla Esenler Kültür Merkezinde yapıldı.

Musa Ada’nın sunuculuğunu yaptığı gece Mavi Karadeniz TV’den naklen yayınlandı.

Danışman Köyü’nü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sinevizyon gösterimi ile başlayan gece Dernekpazarı Folklor Ekibinin gösterisi ile devam etti. Dernek Başkanı Osman Kuzu yaptığı açış konuşmasında yaptığı başarılı çalışmalarla kendilerini onurlandıran eğitim gönüllülerini tebrik ederek gelen hemşerilerine ve misafirlere teşekkür etti. Daha sonra söz alan Eğitim Gönüllüleri Başkanı Ömer Okurlu “beş yıldır kesintisiz sürdüğümüz burs faaliyetimizi bu yıl da devam ettirmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bir köy derneği olarak 70 kadar evladımıza burs vermenin, onları okudukları yerlerde madden ve manen desteklemenin hazzı hiç bir şeyle değişilemez. Siz değerli hemşerilerimizin ve misafirlerimizin desteği ile sürdürdüğümüz bu faaliyetimize herkes imkanı ölçüsünde katkıda bulunmalıdır. Katkınızın devam edeceğine olan inancım tamdır” dedi.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın da “İnsan hayatında çok önemli olan eğitimle ilgili böyle bir programı düzenleyen hemşerilerimi tebrik ediyorum. Geçen yılda bu salonda yaptığımız bu gecenin heyecanının artarak devam ettiğini gözlemlemekten büyük mutluluk duyuyorum. Bizler de yaptığımız yardımı biraz daha artıracağız. Danışman Köyü adından anlaşılacağı üzere bu konularda danışmanlık görevini diğer köylerimize ve beldelerimize de yapacaktır. Bu tür faaliyetlerin artarak devamını diliyorum” dedi.

Salonda bulunanların ve telefonla katılanların yaptıkları duyuran sunucu Musa Ada, Giresunlu hemşerimiz ve hayırsever iş adamı Öner Hekim’in geçen yıl olduğu gibi bu yıl da geceye destek verdiğini duyurması salondan çok büyük bir alkış aldı. Şafak Turizm Sahibi Şenol Yıldız ile Esenler ve Başakşehir Belediyesi diğer önemli destekçiler oldu.

danışman derneği tirebolu giresun

Geceye desteklerinden dolayı Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, İBB Belediye Meclis Üyesi Birol Hacıoğlu, Başakşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Duran Kahraman ve Sunucu Musa Ada birer plaketle ödüllendirildi.

Gece yerel sanatçılar Hamit Çiçek, Halil Durdu ve Mustafa Şafak tarafında okunan türküler ve çalınan kemençeler ile şenlendi. Oluşturulan uzun horon halkaları salona sığmadı.

Haber: İbrahim Balcıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.