Uncategorized

Tirebolu da Cuma Pazari Tasindi

 

Daha önce tasinacagi duyurulan fakat teknik bir ariza nedeniyle liman sahasina inen helikopterin pazar sahasinda bulunmasi nedeniyle ertelenen tasima islemi bu hafta gerçeklesti.

 

Daha önce ilçe otogarindan baslayarak balikhaneye kadar uzanan semt pazari, yeni yerinde hem olumlu hem de olumsuz elestiriler aldi. Yeni pazaryerinin alt yapisinin tamamlanmamasi yüzünden pazarci esnafi ve halk çamurlu alanlar ve su birikintileri üzerinde alis veris yapmak zorunda kaldilar.

Diger bir taraftan ise yeni Pazaryerinin çarsi merkezinden biraz daha uzaklasmasi sayesinde Cuma günü çarsi merkezi girisinde ve otogar yeri girisinde olusan yogunlugun bu hafta olusmadigi görüldü. Pazara gelen vatandaslar eski Pazaryerinin bos olmasi sayesinde araçlarini kolayca park ederek alis veris yaptilar. Vatandaslar ise henüz neyin nerede oldugunu bilmediklerinden dolayi da pazarda aradiklarini bulmakta zorluk çektiler.

 

PAZARCILAR SIKAYETÇI

Yeni pazar yeri ile ilgili olarak görüslerini açiklayan esnaf hem rüzgardan hem de islerinin düstügünden sikayet etti.

 

Tuhafiyeci Kemal Aydin, Normalde bu Pazar 250 civarinda esnaf vardi limana tasindiktan sonra 525 esnaf oldu. Önceki haftalara göre islerimiz 3 de 1 oraninda düstü. Pazarin yeni yeri rüzgar çok aliyor. Çadirlarimizi kuramadik, kurdugumuz çadirlar rüzgarda yikildi. Bir çadir 500 Lira, nasil karsilayacagiz biz bu zarari seklinde konusu.

Pazarda manav tezgahi baska bir esnaf ise, Millet perisan kimse bizimle ilgilenmiyor, kimse rüzgardan çadir açamadi. Bir semsiyemiz 90 Lira, rüzgardan dolayi semsiyelerimiz kirildi, bu zarari nasil karsilayacagiz biz? Kim gelecekse gelsin ilgilensin bizimle. Zemin adeta göl oldu. Ayaklarimiz islandi. Balik mi tutacagiz biz burda. Valiye sesleniyorum, valinin bizzat el atmasi lazim, burada bir oyun var dedi.

 

Limandaki pazar yerinin kalici olmayacagini savunan bir baska esnaf ta, Burada alt yapi yok. Elin yerini bize veriyorlar. Burasi kalici mi, burasi tekrar limana geçince bu kadar pazarci ne yapacak? ifadesini kullandi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.