Uncategorized

Tirebolu da Ilgi Odagi Helikopter Havalandi

ISRAIL deki orman yanginini söndürme çalismalarina katilmak üzere Rusya nin Sochi kentinden yola çikan ancak motorundaki ariza nedeniyle Giresun un Tirebolu Ilçesi ne 9 gün önce zorunlu inis yapan yangin söndürme helikopteri arizasi giderildikten sonra bugün havalandi.


Rusya nin Sochi kentinden 4 Aralik ta yola çikan ve Trabzon da ikmal yaptiktan sonra Israil e gitmek üzere havalanan Rus yangin söndürme helikopteri, motorundaki yag sizintisi arizasi nedeniyle 5 Aralik günü ögle saatlerinde 5 mürettebatla Giresun un Tirebolu Ilçesi liman sahasina zorunlu inis yapmisti. Rusya dan gelen ekipler helikopterin motorundaki arizayi dün ögleden sonra giderdi.


Tirebolu liman sahasinda 9 gündür adeta zorunlu misafir olan Rus helikopteri bugün ögle saatlerinde Sochi ye gitmek üzere mürettebat tarafindan hazirlandi. Rus helikopterini ugurlamak üzere Tirebolu belediyesi personeli de liman sahasina geldi. Belediye personeli helikopter pilotu Yuri Dityatyev e, ilçeye özgü gemi maketi hediye etti.


Basin mensuplarina açiklama yapan Yuri Dityatyev, “Israil deki orman yanginina müdahale etmek için gidiyorduk. Ancak arizayla karsilastik ve inmek zorunda kaldik. Gidemedigimiz için üzgünüz. Burada kaldigimiz süre içinde hem Tirebolu, hem de Giresun da iyi izlenimler edindik. Misafirperverliginiz için tesekkür ederiz” dedi. Rus yangin söndürme helikopteri daha sonra 5 personeliyle birlikte Sochi ye gitmek üzere Tirebolu dan ayrildi.


Bu sirada, vatandaslar da limandan ayrilan helikopteri el sallayarak ugurladi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.