SON DAKİKA!
akpsabriozturk

AVUKAT SABRİ ÖZTÜRK’Ü AKP YENİDEN ADAY GÖSTERDİ

Ak parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk Genel Merkez tarafından yapılan teyamül yoklaması ile yeniden aday gösterildi.

sabriakp

Ak Parti Giresun İl Başkanlığı’na yeniden aday gösterilen Sabri Öztürk, “Yeniler ile geçmişte tecrübesi olan arkadaşlarımızı bir araya getirerek, dengeli, emek verecek, gerçekten bu işi gönüllü olarak yapacak, partide herkesi kucaklayacak, babacan tavırlı, abilik yapacak, herkesle adeletli mesafede olacak güçlü bir liste yapmak istiyorum.” dedi.

Öztürk, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, Ak Parti Genel Merkezi tarafından 14 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan Giresun İl Teşkilatı Olağan Genel Kurulu’nda yeniden il başkanı olarak aday gösterilmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Tekrar aday gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Öztürk, aday gösterilmesi noktasında kendisine destek ve güvenden dolayı hem Giresun teşkilat üyelerine teşekkür etti.

“Ak Parti tabanının görüşlerine önem veren bir siyasi parti.” diyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl kongresi öncesi de genel merkez tarafından Giresunda bir eğilim yoklaması yapıldı. Teşkilat mensuplarının eğilimi gözden geçirildi. İlçe başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları ve meclis üyelerimizin görüşleri bu noktada alındı. Teşkilatlarımızın teveccühü sonrasında genel merkezimiz yatığı değerlendirme sonucu, genel merkezimiz tekrar il başkanlığımızı ilan etti. 14 Nisan’da yapılacak kongrede tekrar il başkanı ilan edilmem hem şahsım, hem de partim için hayırlı Uğurlu olsun. Bu eğilim yoklamasında şahsıma gösterdikleri teveccüh için de tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Onların bana gösterdiği desteğe, bana olan güvenlerine karşı ben de daha çok aşk ve şevkle partime, milletime, Giresun’a hizmet etmeye çalışacağım.”

Sabri Öztürk, kongrelerin partilerin yenilenmesi, daha da güçlenmesi için bir fırsat olduğuna işaret etti. Ak Parti’nin çok geniş bir tabanı olduğunu ifade eden Öztürk, “Daha önceden partide emeği geçmiş görev almış bir çok arkadaşımızı zaman zaman küsmüş olabilir, zaman zaman belki siyasete ara vermiş olabilir. Ama ben yeniler ile geçmişte tecrübesi olan arkadaşlarımızı bir araya getirerek, dengeli, emek verecek, gerçekten bu işi gönüllü olarak yapacak, partide herkesi kucaklayacak, babacan tavırlı, ağabeylik yapacak, herkesi adaletli mesafede olacak güçlü bir liste yapmak istiyorum. Bu tabi şahsımın listesi olmayacak. Giresun İl Başkanlığı’nın, Giresun’un listesi olacak. Bu anlamda sayın milletvekilleri, teşkilatlarımız ve genel merkezimizle istişare ederek kongreye gitmek istiyorum. Böylece partimiz daha da güçlenecek. birlik ve beraberliğimiz daha iyi yerlere gelecek. Kazanan Giresun olacak.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.